МОСКВА (QHA) -

Примусове годування є закамуфльованими тортурами, заявив радянський дисидент Володимир Буковський, коментуючи ймовірність насильницького годування в'язня Кремля Олега Сенцова.

За словами Буковського, який пережив досвід насильного годування в тюрмах СРСР, ця процедура досить жорстка і супроводжується фізичним болем.

За його словами, за радянських часів примусове годування починали вводити на сімнадцятий – двадцятий день голодування.

— Підходив час суду, а я вимагав адвоката і заважав закрити справу. Тому мені почали вводити штучне годування одразу. По суті, це були тортури, але такі, закамуфльовані. Мене годували через ніздрю. При цьому шланг з металевим накінечником був ширше ніздрі. Мене прив'язували до тапчана гамівною сорочкою, тримали за ноги, за плечі, за голову. А через ніздрю тицяли шланг, який туди не ліз ... І пролазив тільки тоді, коли мені практично рвали ніздрі, там булькала кров, — розповів він.

Так радянського дисидента годували 12 днів. Буковський розповів про ще один витончений вигляд примусового годування — через рот, яке практикували за радянських часів.

— Між зубами вставляється спеціальний затискач, які не дозволяє закрити рота. Туди вставляють кишку і через стравохід у шлунок вливають поживну суміш. Ця процедура робиться один раз на день, — повідомив він.

За словами дисидента, в СРСР практикували годування через внутрішньовенне вливання і живильні клізми.

Буковський вважає, що вплинути на владу РФ шляхом голодування дуже важко, і проблему Олега Сенцова можна вирішити лише шляхом обміну, як було у випадку з Надією Савченко.

— Я уважно стежу за тим, що відбувається з Сенцовим, ми всі дуже хвилюємося. Але зараз такий час, коли вплинути на російську владу дуже важко. Їм нічим пригрозити — їм уже всі бойкоти й санкції оголосили, звідусіль вигнали. Я думаю, що у таких випадках бажано шукати варіанти обміну, як було у випадку з Надією Савченко. Домовитися про обмін — єдине, що можна вдіяти.

Раніше відповідальний секретар Громадської спостережної комісії Москви Іван Мельников заявив, що Федеральна служба виконання покарань (ФСВП) почне примусово годувати українського режисера Олега Сенцова, якщо голодування загрожуватиме його життю.

Джерело: The Insider

QHA