ПАРИЖ (QHA) -

 

Діячі культури Франції та інших країн зажадали від західних лідерів домогтися звільнення політв'язнів, українського режисера Олега Сенцова, а також інших політичних в'язнів в Росії, і прийняти закон про персональні санкції за зразком акту Магнітського.

Діячі культури опублікували відповідний відкритий лист напередодні приїзду до Парижу президента Росії Володимира Путіна на урочистості з нагоди 100-річчя від дня закінчення Першої світової війни.

— Лідери демократичних країн повинні використовувати всі доступні їм засоби, щоб змусити Росію поважати міжнародне право і звільнити 70 українських політзеків, — йдеться в листі.

Автори пропонують задіяти механізми Ради ООН з прав людини, ЄСПЛ, а також розширити Мінський формат для обміну ув'язненими.

— Якщо жоден з цих варіантів не спрацює, Євросоюз повинен прийняти закон про персональні санкції за зразком американського акту Магнітського і покарати катів Олега Сенцова та інших українських заручників, — йдеться у зверненні.

Автори нагадують, що близько 70 українців опинилися в російських в'язницях і колоніях в результаті викрадень, насильницького навернення в російське громадянство, показових процесів за сфабрикованими звинуваченнями.

Відкритий лист, зокрема, підписали режисери Жан-Люк Годар, Лео Каракс, Мішель Хазанавічус, Сергій Лозниця, Андрій Звягінцев, актори Франсуа Клюзе, Ірен Жакоб, Матьє Амальрік, Джейн Біркін, Іван Атталь, Марина Владі, історик Ален Безансон, філософ Славой Жижек, письменники Емманюель Каррер, Філіп Клодель, віце-спікер французького Сенату Давид Ассулін, політик Даніель Кон-Бендіт.

Багато з підписантів беруть участь в кампанії за звільнення Олега Сенцова та інших політв'язнів, в тому числі — в одноденних голодовках біля російського посольства в Парижі.

Завтра, 10 листопада, в Парижі на площі Республіки повинен відбутися мітинг за звільнення українських заручників Кремля.

Потім під відкритим небом влаштують показ документального фільму Аскольда Курова "Процес", де йдеться про справу Сенцова.

"Акт Магнітського" — закон США, а також інших країн, який накладає санкції та забороняє в'їзд особам, винним в порушеннях прав людини. У травні закон схвалив парламент Великобританії.


 

Раніше в Парижі запустили акцію «Нескінченний ланцюг голодуючих» в підтримку Сенцова. Під посольством Росії в Парижі по одному дню голодували відомі французькі режисери та інтелектуали.

Міська рада Парижу проголосувала за присвоєння українському режисеру, політв'язню Олегу Сенцової звання почесного громадянина столиці Франції.

Як повідомлялося, президенти Франції та Росії Еммануель Макрон і Володимир Путін у телефонній розмові обговорили стан здоров'я Сенцова, коли політв'язні тримав голодівку.


Джерело: Грани.ру

 

QHA