КИЇВ (QHA) -

Російська Федерація витрачає мільйони для створення паралельної реальності, спотворює реальну ситуацію в Криму і на Донбасі. Про це заявила у Варшаві, виступаючи на щорічній конференції ОБСЄ з огляду виконання зобов'язань держав-учасників у людському вимірі (OSCE HDIM (Польща) перший заступник Міністра інформполітики Еміне Джапарова.

— Уже майже п'ятий рік Україна б'є на сполох, намагаючись попередити міжнародне співтовариство про гібридні загрози міжнародній безпеці та демократичному порядку. Загрози, з якими ми фізично стикаємося в окупованих Росією Криму і на Донбасі. Мільйони доларів витрачаються на створення паралельної реальності та інформаційного міхура щодо так званого "демократичного референдуму в Криму", "відновлення історичної справедливості Росією" і "громадянської війни на Донбасі" проти українського "фашизму". Це те ж саме, якщо вас будуть переконувати у "демократичному референдумі в Австрії" під час аншлюсу, — заявила Джапарова.

За її словами, російська влада переслідує на окупованих територіях незалежних журналістів і блогерів, використовує підконтрольні ЗМІ для пропаганди і дезінформації.

— Численні міжнародні резолюції, рішення Міжнародного суду ООН не змушують Росію дотримуватися міжнародного права і припиняти порушення прав людини на окупованих українських територіях, — підкреслила політик.

У цьому контексті заступник Міністра звернула увагу на спробу російських пропагандистів використовувати для гібридної війни платформу OSCE HDIM.

— Коли платформу неналежним чином використовують колишні українські міністри-втікачі, які фінансують неурядові організації для просування прокремлівського наративу, ми маємо називати це гібридною війною, в якій демократичні інструменти застосовують проти демократій, а свобода слова перетворюється на свободу брехні або вибіркової правди, — зазначила Джапарова.

Нагадаємо, 10 вересня у Варшаві відкрилася щорічна конференція ОБСЄ з огляду виконання зобов'язань держав-учасників у людському вимірі. Участь в ній беруть близько 1,5 тис представників урядів і громадянського суспільства країн-членів ОБСЄ і країн-партнерів.

12 вересня на конференції ОБСЄ зірвали виступ російських пропагандистів щодо Криму. Коли один з представників російської делегації представився з трибуни «Республіка Крим, Росія», йому вимкнули мікрофон.

QHA