КИЇВ (QHA) -

 

Виключення з Меджлісу кримськотатарського народу тих його членів, які пішли на співпрацю з окупаційною владою, є одним з найбільш спірних питань, які мають розглянути на конференції делегатів Курултаю кримськотатарського народу сьогодні, 12 листопада.

Таку думку в коментарі QHA висловив заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял.

— Не зважаючи на доцільність і бажання позбутися від відвертих зрадників, ми ні в якому разі не повинні недбало ставитися до внутрішніх положень та законів, — зазначив він.

За словами Джеляла, раніше Меджліс призупинив членство шістьох колаборантів.

— Хоча відповідний акт ніде не прописаний, ми запровадили якесь нововведення. Я сказав делегатам, що сьогодні дозволено діяти поза існуючих кордонів, але при цьому ми маємо бути дуже обережними, не зачіпати принципові моменти.

Джелял додав, що процедура обрання нових членів Меджлісу досить складна.

— Це питання висунення, самовисування, відводів, самовідводів, таємних голосувань і т. ін. Раніше обирала центральна виборча або рахівна комісія Курултаю, це ціла процедура.

Також є думка, що через декількох членів Меджлісу, які співпрацюють з окупаційною владою, не потрібно змінювати чинні норми.

— Люди вже дали оцінку колаборантам. Я думаю, сьогодні ми спробуємо якщо не вирішити це питання, то хоча б почати цю дискусію і, можливо, знайти відповідь згодом, — зазначив Наріман Джелял.

 

Нагадаємо, лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв заявив, що Курултай кримськотатарського народу розгляне питання видворення з Меджлісу колаборантів і обрання на їхнє місце нових.

Джемілєв зазначив, що для цього необхідний кворум.

Конференція делегатів Курултаю кримськотатарського народу розпочалася у Києві 12 листопада.

QHA