КИЇВ (QHA) -

У разі звільнення Олега Сенцова Кремль може бути зацікавлений у його смерті. Про це заявив Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу, лідер кримських татар Мустафа Джемілєв.

За його словами, Олегу Сенцову слід виходити з голодування під пильним контролем.

Джемілєв зазначив, що стан здоров'я людини, який голодує протягом такого тривалого періоду часу, дуже важкий.

— З власного досвіду знаю, що Олег Сенцов постійно відчуває голод, справжні муки голоду. Поступово відмовляють внутрішні органи. Навіть ця поживна суміш одразу в організмі всмоктується. Органи травлення фактично не діють, тому вони поступово відмирають. Гіпотетично, якщо погодяться на обмін або звільнення Сенцова, то Кремль може бути зацікавлений, щоб він довго не жив. Тому, як тільки вийде, одразу треба його брати і виводити з голодування під пильним контролем.

Джемілєв зазначив, що поведінка Сенцова свідчить про те, що він "мужня і благородна людина, у якої великий запас духовної міцності".

— Сенцову дуже важливо показати кремлівським шакалам, що його не зламати.

Раніше лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв повідомив, що Україна передала Туреччині список з прізвищами в'язнів Кремля. Список передали до посольства Туреччини, за дорученням президента Туреччини Тайіпа Реджепа Ердогана.

QHA писало, що Реджеп Тайіп Ердоган звернувся до Мустафи Джемілєва з проханням передати йому список українських політичних в'язнів у російських в'язницях. За словами Джемілєва, турецький лідер пообіцяв поговорити з президентом РФ з їхнього приводу.

Джерело: BBC

QHA