КИЇВ (QHA) -

 

Жителі Криму, і навіть найбільш організована і активна їхня частина, в умовах окупації не зможуть зробити рішучий внесок у визволення своєї землі без ризику бути знищеними або підданими депортації і геноциду.

Про це сьогодні, 12 листопада, на конференції делегатів Курултаю кримськотатарського народу заявив лідер кримськотатарського народу, Уповноважений Президента у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

Так, жителі Криму не можуть відстоювати свої права за допомогою мітингів, пікетів та інших демократичних методів, не можуть розголошувати свої погляди у ЗМІ.

Але, за словами Джемілєва, є багато речей, які можна й потрібно робити в Криму.

Так, кримчани мають фіксувати і передавати в офіс Меджлісу кримськотатарського народу в Києві факти порушення прав людини та імена людей, які вчиняють ці беззаконня.

Окрім того, кримчани можуть відстежувати і фіксувати факти завдання шкоди екології, ландшафту, культурним цінностям кримськотатарського народу.

Також кримчани мають збирати і передавати документи, дані, що свідчать про масове переселення до Криму російських громадян.

Джемілєв закликав кримчан ігнорувати і бойкотувати усі проведені окупантами "спектаклі під виглядом виборів", не брати участь у пропагандистських кампаніях окупантів.

Він зазначив, що кримчани не зобов'язані відвідувати мечеті, де імамами (головами храмів) є ставленики підручного ФСБ муфтіяту.

— Жодний імам не може бути повноцінним імамом, якщо він отримує заробітну плату від окупантів.

Лідер кримських татар також назвав низку факторів, що впливають на звільнення Криму. За словами Джемілєва, велику роль у цьому питанні відіграє зміцнення стабільності в Україні.

Так, Кремлю не можна дозволити втручатися у вибори.

— По-друге, необхідно й надалі зміцнювати наші Збройні сили, щоб наша країна не була такою безпорадною, якою вона виявилася чотири роки тому.

По-третє, потрібна мобілізація усієї світової спільноти, щоб РФ дотримувалася міжнародних норм, поводила себе у світі пристойно і звільнила окуповані території. Це у першу чергу стосується санкцій щодо країни-агресора. Вони мають посилюватися, поки агресор не залишить територію України.

 

Відзначимо, конференція делегатів Курултаю кримськотатарського народу розпочалася з виконання українського і кримськотатарського гімнів, після чого делегати прочитали молитву.

Посол Турецької Республіки в Україні Йонет Джан Тезель, який взяв участь у конференції, зазначив, що Туреччина не визнавала і ніколи не визнає анексії Криму.

QHA