КИЇВ (QHA) -

 

Переважна більшість делегатів Курултаю кримськотатарського народу наполягає на тому, щоб виключити з Меджлісу кримськотатарського народу тих членів, які після анексії Криму пішли на співпрацю з окупантами.

Про це сьогодні, 12 листопада, заявив на конференції делегатів Курултаю у Києві лідер кримськотатарського народу, Уповноважений Президента у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

За його словами, замість колаборантів пропонують обрати нових членів Меджлісу.

Джемілєв зазначив, що для цього необхідний кворум.

— Якщо виходити з того, що в цілому налічується 248 делегатів Курултаю, шестеро з яких померли або були вбиті, то для повноцінного кворуму необхідно близько 160 делегатів.

Більшість делегатів Курултаю не змогли приїхати з Криму на конференцію до Києва, але вони мають висловити своє ставлення до ухвалених на Курултаї рішень.

— Відсоток людей, які пішли на співпрацю, невеликий. І, на думку багатьох делегатів Курултаю, на них можна не звертати уваги. Ми вирішимо це питання після дискусій.

Мустафа Джемілєв додав, що регламент Курултаю кримськотатарського народу передбачає, що його делегати складають свої повноваження тільки після обрання нового складу Курултаю, на його першій сесії.

— Оскільки у нас немає можливості провести демократичні вибори і скликати новий Курултай, то можна вважати повноваження делегатів нинішнього Курултаю автоматично пролонгованими.

Джемілєв також зазначив, що в умовах окупації у кримськотатарського народу немає перспектив на півострові.

— Перспективи подальшого розвитку ми бачимо тільки у вільному Криму.

 

Як повідомляло QHA, Мустафа Джемілєв на конференції закликав жителів Криму збирати дані, які свідчать про масове переселення до Криму росіян, фіксувати і передавати в офіс Меджлісу кримськотатарського народу в Києві факти порушення прав людини та імена людей, які вчиняють це беззаконня.

Раніше Мустафа Джемілєв зазначав, що через протидію окупаційної влади, зібрати кворум на конференції Курултаю не вдасться. У зв'язку із цим, розробили механізм голосування для тих, хто не зможе виїхати з Криму. Проекти рішень, які наберуть більшість голосів у Києві, передадуть для голосування делегатам до Криму. Рішення набудуть чинності після збору всіх голосів.

QHA