КИЇВ (QHA) -

За даними кримського ФСБ, в так званому "референдумі" по Криму взяло участь 34,2% жителів півострова. Про це в ефірі "5 каналу", де спільно з інформаційним агентством QHA («Кримські новини»), Радіо Hayat і «Крим.Реалії» проходить марафон під назвою «4 роки опору», заявив лідер кримськотатарського народу, народний депутат, Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

За його словами, кримські татари майже на 100% бойкотували цей "референдум".

— З 180 тисяч кримських татар, які на той момент мали право голосу, взяли участь у голосуванні близько 900 осіб. Ці люди пішли на референдум лише з тією надією, що, відповівши на друге питання "референдуму" («Ви за відновлення дії Конституції Республіки Крим 1992 року і за статус Криму як частини України?»), зможуть зберегти Крим у складі України, пояснив він .

Також за словами Джемілєва, сьогодні у Криму є страх в людей, вони бояться висловити свою думку щодо того, коли жилося краще у Криму: за України чи РФ.

— В цілому у Криму вже немає тієї ейфорії, немає такої великої кількості російських прапорів. Вони вже викликають роздратування, злість, сказав він.

Раніше радник голови глави Меджлісу кримськотатарського народу Арсен Жумаділов заявив під час марафону «4 роки опору», що Україна повинна представити жителям Криму таку альтернативу, коли жителі анексованого півострова гостро бажатимуть повернутися до складу материкової України.

Зазначимо, сьогодні, 26 лютого — 4 роки з того дня, коли у Криму багато тисяч громадян України вийшли на акцію на підтримку територіальної цілісності країни, тому що в ніч з 26 на 27 лютого з'явилися "зелені чоловічки".

Нагадаємо, 26 лютого, в День спротиву Криму російській окупації інформаційне агентство QHA («Кримські новини») і Радіо Hayat спільно з «5 каналом» і «Крим.Реалії» проводять марафон під назвою «4 роки опору».

В рамках марафону відбудеться пряма трансляція мітингу на Майдані Незалежності у Києві, який організовує Меджліс кримськотатарського народу і ряд громадських і правозахисних організацій. Цей захід солідарності на підтримку тих громадян України, які проживають в умовах російської окупації у Криму.

Нагадаємо, в цей день 2014 року біля будівлі Верховної Ради Криму пройшов мітинг за збереження територіальної цілісності України і недопущення прийняття парламентом АРК рішень, спрямованих на дестабілізацію ситуації в автономії.

У мітингу, організованому Меджлісом кримськотатарського народу, взяли участь близько 15 тисяч кримських татар, українців та кримчан інших національностей.

Саме 26 лютого громадянське суспільство Криму виступило за територіальну цілісність України, не дозволивши Росії та її агентам у Криму провести позачергову сесію парламенту, щоб зімітувати нібито добровільний "перехід" Криму до Росії. Тому цей день по праву вважається Днем спротиву Криму російській окупації.

QHA