КИЇВ (QHA) -

Український режисер Олег Сенцов своїм голодуванням вже домігся певних результатів, зазначив у коментарі QHA лідер кримськотатарського народу, уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу, народний депутат Мустафа Джемілєв.

Він зазначив, що зазвичай голодування політичних в'язнів не призводять до їхнього звільнення, проте викликають резонанс у суспільстві.

— Політичні голодування не призводять до результатів, до звільнення. Однак ті, хто їх оголошують, на це й не розраховують. Вони просто хочуть внести свій вклад у справу свого звільнення, і це їм вдається. Те, що навколо Сенцова, навколо незаконних репресій окупантів з'являється багато інформації у пресі — вже результат. І в цьому плані Сенцов, можна сказати, домігся певних результатів, — сказав лідер кримськотатарського народу.

Недопуск українського омбудсмена до політв'язня Кремля Мустафа Джемілєв назвав хамством з боку російської влади.

— Росія в усіх сферах проявляє хамство. Начебто Порошенко домовився з Путіним про візит омбудсмена, але у Кремлі, як завжди, не тримають своє слово, — підкреслив Мустафа Джемілєв.

Лідер кримськотатарського народу зазначив, що голодуючий не думає ні про здоров'я, ні про виживання. Тому марно у такому випадку переконувати, що потрібно почати приймати їжу через загрозу для життя.

— Людина свідомо йде на голодування. Такими людьми можна захоплюватися і надавати підтримку. Єдину підтримку, яку ми можемо надати — це демонструвати свій голос і виступати з вимогами звільнити Сенцова, — резюмував Джемілєв.

Нагадаємо, раніше координатор "Медійної ініціативи за права людини" Марія Томак повідомила QHA, що до порядку денного саміту глав США і РФ Трампа і Путіна необхідно внести питання звільнення Олега Сенцова.

Відзначимо, вчора на київському стадіоні "Олімпійський" відбулася акція, присвячена політв'язню Олегу Сенцову. Активісти розгорнули великий банер з написом "Олег Сенцов, Україна з тобою!" і запалили фаєри.

QHA