КИЇВ (QHA) -

 

У Києві, 12 листопада, відбудеться Курултай кримськотатарського народу.

Про це на прес-конференції повідомив лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, передає кореспондент QHA.

— Повноваження делегатів Курултаю, яких обрали до окупації у 2013 році терміном на 5 років, закінчуються у листопаді. На жаль, у положенні про Курултай кримськотатарського народу не передбачений такий пункт, як надзвичайна ситуація. Нікому в голову не приходило, що Крим окупують і не буде можливості провести нові вибори делегатів Курултаю. Зараз ми думаємо, що обраних у 2013 році делегатів потрібно якимось чином зібрати і ухвалити рішення про подальші форми існування представницьких органів кримськотатарського народу. Це означає, що з 248 делегатів Курултаю як мінімум дві третини потрібні для ухвалення рішень, — повідомив Мустафа Джемілєв.

За його словами, зараз триває робота над тим, щоб делегати Курултаю могли виїхати з Криму.

— Коли ми у серпні 2015 року проводили Всесвітній конгрес кримських татар, окупаційна влада зробила все, щоб його делегати не змогли виїхати з Криму. Когось затримали, когось викликали на допит. Одним словом, у Конгресі брала участь незначна частина делегатів. Мабуть, таке ж станеться з Курултаєм. Скільки делегатів зможуть виїхати — ми не знаємо, — сказав Мустафа Джемілєв.

За його словами, планується ухвалення рішення щодо пролонгації дій делегатів Курултаю і відсторонення від членства у Меджлісі тих, хто співпрацював з окупантами.

— Якщо не буде кворуму, ми направимо рішення в Крим, щоб делегати Курултаю визначили своє ставлення до нього. Якщо наберемо більшість, рішення набудуть чинності, — зазначив лідер кримськотатарського народу.

Згідно з чинним «Регламентом Курултаю кримськотатарського народу», Курултай є «національним з'їздом, вищим представницьким повноважним органом кримськотатарського народу» і збирається раз на п'ять років. Делегати Курултаю обираються кримськими татарами і членами їхніх сімей, незалежно від національності, які постійно проживають на території України, і кримськими татарами та членами їхніх сімей — громадянами України, незалежно від місця проживання. Курултай формує Меджліс — вищий повноважний представницько-виконавчий орган кримськотатарського народу в період між сесіями Курултаю.

QHA