АНКАРА (QHA) -

Російські спецслужби планували організувати "експертне вивчення ситуації" на анексованому півострові з метою представити неправдоподібні дані Туреччині, заявив лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв в Анкарі.

За його словами, моніторингом ситуації в Криму мав займатися "аналітичний центр", близький до російської влади.

— Ми отримали інформацію про те, що аналітичний центр, який близький до російської влади, збирається відправити групу експертів до Криму для того, щоб вони як би проводили там певні зустрічі, писали аналітичні довідки. Оскільки усе це фінансується російською стороною, то вже можна говорити, що їхні висновки будуть необ'єктивними, абсолютно проросійськими, і метою передачі їх турецькій стороні, швидше за все, мало стати визнання анексії Криму.

Джемілєв заявив, що про це повідомили до МВС Туреччини. Він пообіцяв порушити це питання на рівні Національної розвідувальної організації Туреччини.

— Ми про це говорили у Міністерстві внутрішніх справ Туреччини, попередили їх. Також будемо порушувати це питання в Національній розвідувальній організації Туреччини.

Джемілєв зазначив, що Анкара ніколи не визнавала російську анексію українського півострова, проте при цьому закликав не втрачати пильності.

— Позиція Туреччини щодо Криму і територіальної цілісності України є надзвичайно важливою для нас. Сьогодні під час офіційних зустрічей було відзначено, що Туреччина не визнала і не визнає незаконною анексію Криму Російською Федерацією. Але при цьому хочу підкреслити, що не можна заспокоюватися, тому що російські спецслужби не сидять на місці.

Раніше на зустрічі глави МВС України Арсена Авакова з керівником Головного управління жандармерії Турецької Республіки, генералом армії Аріфом Четіном, лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв заявив, що Туреччина бачить в Україні союзника і домагатиметься повернення Криму.

QHA писало, що 4 вересня українська делегація відвідала центральний офіс Товариства культури і взаємодопомоги кримських татар в Анкарі. Главі МВС України Арсену Авакову подарували книгу про архітектуру Криму і тарілку ручної роботи з турецьким національним орнаментом.

Джерело: Укрінформ

QHA