КИЇВ (QHA) -

Окупований Крим завжди буде на дотації. Про це заявив лідер кримських татар, уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

Він зазначив, що значна частина дотацій з Росії йде на військову інфраструктуру на анексованому півострові.

— Крим увесь час буде на дотації. За оцінками самих російських економістів, близько 3 мільярдів, а можливо, і 5 мільярдів доларів щорічно. Щоправда, значна частина цих бюджетних грошей розкрадається, і значна частина йде на військову інфраструктуру, — сказав він.

Лідер кримськотатарського народу підкреслив, що наразі середня зарплата кримчан нижча, ніж в Україні, а ціни — вищі. У результаті цього, люди «опинилися в злиденному становищі».

Джемілєв заявив, що на анексованому півострові значно зріс рівень смертності.

— Рівень смертності дуже підвищився, і ось це нас дуже тривожить. Уже офіційні російські джерела кажуть, що рівень смертності перевищує рівень народжуваності на 33%, і вперше рівень смертності серед жінок перевищує смертність серед чоловіків. Більшість смертей від серцево-судинних захворювань, особливо серед кримських татар. Просто не виносять люди такого знущання, такого морального і фізичного терору, — зазначив він.

Кількість росіян в окупованому Криму при цьому різко зросла, а число етнічних українців зменшилося.

— За переписом виходить, що кількість росіян чомусь різко зросла, етнічних українців було 24%, а зараз вони показують 15%. Якщо вірити цій статистиці, то виходить, що десь 280 тисяч етнічних українців залишили Крим, але насправді такого не було. Швидше за все, тут стався такий же феномен, як і після Голодомору, коли багато українців розуміли, що їх вбивають тільки тому, що вони українці, і називали себе росіянами, — вважає Джемілєв.

Окрім цього, РФ завезла на анексований український півострів багато своїх громадян з усіх областей країни, проте їхні очікування не виправдалися, але повернутися в Росію вони вже не можуть.

— Ще вони багато завозять свого населення з внутрішніх областей Росії, але ті, кого привозять, теж не дуже задоволені. Те, що вони в Криму отримують, не відповідає їхнім очікуванням: обіцяли, мабуть, більш кольорову картину. А поїхати назад вони не можуть, тому що вже немає того житла, яке вони там залишили, тієї роботи, звідки вони звільнилися. Їх назад ніхто не чекає, і вони виявилися заручниками свого царя, — каже Мустафа Джемілєв.

Нагадаємо, Мустафа Джемілєв зазначив, що корінне населення окупованого Криму, зокрема кримських татар, змушують залишати півострів і замість них масово привозять людей з Росії. З окупованого півострова виїхало близько 20 – 25 тисяч кримських татар.

Джерело: Голос Америки

QHA