АНКАРА (QHA) -

Туреччина бачить в Україні союзника і домагатиметься повернення Криму, заявив лідер кримськотатарського народу, народний депутат Мустафа Джемілєв в Анкарі на зустрічі глави МВС України Арсена Авакова з керівником Головного управління жандармерії Турецької Республіки, генералом армії Аріфом Четіном.

За словами Джемілєва, Туреччина не визнає і не визнаватиме окупацію території України.

— Турецька Республіка нам довіряє найбільше, бачить в нас союзника, і союзника не тільки з якихось комерційних підприємств, але і в політичному плані. Туреччина не визнає і не визнаватиме окупацію наших територій і домагатиметься територіальної цілісності України разом з нами ... У нас багатовікові культурні і політичні зв'язки. Ці зв'язки відновлюватимуться.

Відзначимо, Мустафа Джемілєв бере участь у складі української делегації в Туреччині на чолі з Міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим.

Раніше Джемілєв заявив, що Україна передала Туреччині список з прізвищами в'язнів Кремля. За його словами, турецький лідер пообіцяв поговорити з президентом РФ щодо них.

Як писало QHA, у жовтні минулого року, в рамках візиту президента Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана в Україну відбулася зустріч з лідером кримськотатарського народу Мустафою Джемілєвим, членами Меджлісу і представниками кримськотатарської громадськості. Ердоган підкреслив, що Туреччина підтримує територіальну цілісність України і продовжить допомагати кримським татарам.

Джерело: ATR

QHA