КИЇВ (QHA) -

 

У другому турі президентських виборів, фактично, відбудеться змагання між Петром Порошенком і Володимиром Путіним, оскільки Путін буде підтримувати будь-якого суперника чинного українського президента.

Таку думку висловив народний депутат України, лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв в інтерв'ю журналістам, передає кореспондент QHA.

— Не обов'язково другий кандидат, який вийде у другий тур з Порошенком, буде пропутінським. Просто Путін буде підтримувати саме другого — тільки не Порошенка. Він однозначно сказав, що з Порошенком у нього не буде ніяких домовленостей.

Серед "домовленостей", в яких зацікавлена ​​російська сторона, Джемілєв назвав компроміс "Донбас в обмін на Крим", згідно з яким Росія йде з Донбасу, а Україна визнає за нею право на Крим, або просто "забуває" про Крим.

— Серед політиків є люди, які здатні на подібний так званий компроміс. Або не відмовляйтеся від своєї риторики, але не будьте такими наполегливими; не обов'язково вам (українській владі) визнавати приналежність Криму до Росії, але і не піднімайте питання Криму на міжнародних майданчиках. Тобто він (Путін) хотів би таких м'якотілих (політиків), що не такі, як Порошенко.

На думку Джемілєва, зараз є підстави для серйозного занепокоєння, що в результаті майбутніх виборів до влади в Україні можуть прийти люди, які не будуть повністю відповідати інтересам української держави.

Зараз багато політичних сил вважають за краще займатися популізмом і заробляють рейтинг, спекулюючи на соціальних труднощах в країні. Наприклад, багато спекуляцій відбувається відносно підвищення цін на газ. Причому, популісти розуміють, що подібні заходи є вимушеними і необхідними, відзначає Джемілєв.

 


Згідно з опитуванням Київського міжнародного інституту соціології, в президентському рейтингу перші позиції займають лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко, президент України Петро Порошенко і шоумен Володимир Зеленський. При цьому майже третина опитаних ще не визначилася, за кого голосувати.

 

QHA