СТРАСБУРГ -

Кримськотатарський народ не має наміру залишати Крим, заявив лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв у своєму виступі на конференції в Парламентській асамблеї Ради Європи. Конференція, організована українською делегацією в ПАРЄ, а також безпосередньо народним депутатом України Георгієм Логвинським, який зараз тимчасово виконує обов'язки президента ПАРЄ, за підтримки Меджлісу кримськотатарського народу покликана актуалізувати питання звільнення затриманого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза та деокупацію Криму.

Спочатку учасникам конференції було продемонстровано короткометражний фільм про останні події у Криму.

— У Криму знищено всі сліди перебування кримських татар. Будинки кримських татар мітять, примушуючи їхніх жителів покинути Крим. Згідно з Женевською угодою, ніхто не має права примушувати місцеві народи до переселення, а звільнені землі не можна заселяти переселенцями з інших місць. Росія зараз чинить саме цей злочин, — сказав Джемілєв.

За його словами, кримськотатарський народ готовий до останнього захищати свої звичаї та культуру, вести боротьбу за існування.

Напередодні в рамках сесії ПАРЄ було проведено кримський вечір.

На спеціальній виставці були представлені предмети історичної спадщини кримськотатарського народу, зокрема вироби народних майстрів, фотографії та пам'ятні предмети.

ФОТО: Facebook Ескендера Барієва, АА

QHA