ВАШИНГТОН (QHA) -

У Вашингтоні відбувся форум «Україна у Вашингтоні-2016», під час якого лідер кримськотатарського народу, народний депутат України, Уповноважений президента з прав кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв розповів про нинішню ситуацію в анексованому Криму. Про це повідомляється на його сторінці у Facebook.

— Згідно з інформацією від наших «служб», в урочищі Кизилташ, де за радянської влади було ядерне сховище, завезено шість ядерних боєголовок, тобто на сьогодні сховище повністю відновлене,  повідомив Джемілєв.

Він також зазначив, що окупанти перетворили півострів на мілітаризований плацдарм.

— Різко збільшилася кількість військовослужбовців, техніки, літаків і вертольотів. Чисельність російських збройних сил зараз перевищує чисельність Чорноморського флоту, який був в Україні, приблизно в чотири-п'ять разів, констатував Джемілєв.

Також він повідомив, що РФ «перетворила півострів на потужну військову базу і повертати Крим силою  погана ідея. Відновлення територіальної цілісності України має відбуватися політико-дипломатичним шляхом».

У свою чергу, деякі експерти з міжнародних питань повідомили, що вважають за необхідне надання Україні «летального зброї», оскільки конфлікт не вщухає.

— Ми маємо повноцінний військовий конфлікт,  заявив Курт Волкер, виконавчий директор Інституту Макейна.

Конгресмен Еліот Енгель заявив, що вважає помилкою «неприйняття» України в НАТО 2008 року, адже «якщо б ми не припустилися такої помилки, путінська агресія не була б такою потужною, якою ми бачимо її зараз».

Нагадаємо, що Уповноважений президента з прав кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв перебуває з робочим візитом у США, де бере участь в урочистих заходах з нагоди 25-ї річниці незалежності України у Вашингтоні.

QHA