АНТАЛІЯ (QHA) -

 

Лідер кримськотатарського народу, Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв прокоментував турецькому бюро QHA участь Туреччини в переговорах по звільненню українських політв'язнів, утримуваних в Росії і окупованому Криму.

Джемілєв підтвердив, що Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган передав Кремлю список українських політв'язнів для їх звільнення, але відповіді з Москви поки не було.

— У 2017 році, за посередництва Президента Туреччини, ми обміняли заступників Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова на двох російських злочинців, затриманих в Туреччині. Наскільки я знаю, сьогодні в турецьких в'язницях немає таких росіян. Мені дуже шкода, що ми обмінюємо ні в чому невинних людей на зловмисників, - зазначив Джемілєв, додавши, що не має особливих надій на визволення в'язнів Кремля таким шляхом.

За словами лідера кримськотатарського народу, Росія не випускає з в'язниць політв'язнів, не отримавши нічого натомість.

— Протягом тижня після звільнення Чийгоза і Умерова Росія затримала ще чотирьох осіб. Путін без надмірних зусиль відправляє до в'язниці ні в чому невинних людей.

Уповноважений Президента у справах кримськотатарського народу зазначив, що міжнародне співтовариство повинне розширювати санкції стосовно Росії до тих пір, поки вона не відмовиться від окупації українських земель.

— Ми вдячні за санкції, тому що прекрасно знаємо, як вони боляче б'ють по економіці Росії. Російські експерти визнають, що Росія через санкції зазнала збитків на 200 млрд доларів, і її економіка зазнає краху.

 

 

Як писало QHA, президент Туреччини Тайіп Реджеп Ердоган звернувся до лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва з проханням надати список українських політичних в'язнів, які перебувають у в'язницях Росії і окупованого Криму.

Турецьке посольство в Києві отримало цей список в серпні. Список політв'язнів містить 99 прізвищ. Йдеться про людей, які перебувають в місцях позбавлення волі, перебувають під домашнім арештом або підпискою про невиїзд, а також тих, кому присудили виплату штрафу по кримінальному провадженню.

Нагадаємо, завдяки турецькому президенту в жовтні 2017 року були звільнені з в'язниці і видані Туреччині заступники голови Меджлісу кримських татар Ахтем Чийгоз та Ільмі Умеров, незаконно утримувані російською владою.

 

QHA