КИЇВ (QHA) -

 

Окупаційна влада Криму готує "делегацію", яка має вирушити до США для участі в засіданні сесії Генасамблеї ООН.

Про це в ефірі QHA – radio Hayat повідомила перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джеппар.

За її словами, до складу "делегації" увійдуть представники різних національностей, у тому числі — кримські татари, які пішли на співпрацю з окупаційною владою.

— Оскільки голосом опору Криму в багатьох випадках виступає Меджліс кримськотатарського народу, то окупанти вдадуться до таких хитрощів (надавши слово лояльним кримським татарам — ред.), щоб розповісти про нібито мирне життя на півострові.

 

Заступник міністра нагадала, що подібну "делегацію" в Криму сформували для участі в нараді ОБСЄ щодо дотримання прав людини у Варшаві, яка відбулася у вересні.

— Тоді до її складу увійшов генеральний директор проросійського кримськотатарського телеканалу "Міллет" (Ервін Мусаєв — ред.), створеного в Криму після окупації, тобто, після того, як з півострова витиснули незалежні засоби масової інформації. В ОБСЄ він запрошував усіх на каву, розповідав, як нібито добре живуть кримські татари на окупованому півострові. Але ні слова не обмовився про репресії, обшуки, заборони на проведення мітингу в пам'ять про депортацію кримських татар 1944 року. Не розповів, як за кримчанами стежить ФСБ, про політично мотивовані суди, — підкреслила Джеппар.

 

Відзначимо, у грудні на засіданні Генасамблея ООН має відбутися голосування за оновлений проект резолюції "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим і Севастополі, Україна".

Цей документ Третій комітет Генеральної Асамблеї ООН ухвалив 15 листопада.

Його підтримали 67 делегацій, проти голосували 26, утрималися від голосування 87 країн.

У документі підтверджується, що "силове захоплення Криму є незаконним". Йдеться про те, що окуповані території мають бути повернуті.

Від Росії також вимагають виконати рішення Міжнародного суду ООН від 19 квітня 2017 року з відновлення прав українців і Меджлісу в Криму.

QHA