СТАМБУЛ (QHA) -

24 листопада на черговому засіданні Європарламенту буде проведено голосування з питання членства Турецької Республіки в Європейському Союзі.

За словами турецького президента Реджепа Таїпа Ердогана, ці рішення Європарламенту, якими б вони не виявилися, для Туреччини нічого не значать, передає АА.

— Завтра у Європейському Парламенті відбудеться засідання і голосування на тему переговорів з Туреччиною про членство в ЄС. Я звертаюся до всього світу: Який би не був результат, рішення цього голосування нічого не значать для Туреччини, заявив Ердоган.

Звернув увагу турецький президент і на необгрунтовану критику західних країн на адресу Туреччини після спроби військового перевороту 15 липня:

Замість того, щоб підтримати турецький народ, який захистив демократію, Захід продовжує проводити політику подвійних стандартів стосовно Туреччини.

Турецька Республіка одна з країн-засновниць Ради Європи, а також з 1963 року «асоційований» член ЄС. Офіційно Республіка стала кандидатом на вступ до лав Європейського Союзу 1987 року, але переговори про повний вступ Туреччини до організації розпочалися лише 2005 року.

2016 року між Анкарою і Брюсселем було укладено нову Угоду, яка є черговим етапом у переговорах про членство Туреччини у Європейському Союзі. Рішення про введення безвізового режиму для Туреччини є частиною цієї Угоди: у його рамках Туреччина погодилася приймати назад мігрантів, які нелегально прибули з її території до Греції. Значний потік біженців, які залишили Сирію через громадянську війну і невщухаючі військові дії, викликав політичну кризу в ряді країн Європейського Союзу.

ФОТО: АА

QHA