СТАМБУЛ (QHA) -

 

Україна отримає Томос після об'єднання трьох православних церков — УПЦ Київського патріархату, Української автокефальної православної церкви і УПЦ Московського патріархату.

Про це сьогодні заявив патріарх Філарет за результатами засідання Синоду в Стамбулі. На засіданні підтвердили рішення продовжити процедуру надання автокефалії для України, але сам документ — томос — не видали.

Філарет повідомив, що об'єднавчий собор архієреїв українських церков скличуть найближчим часом, а процес об'єднання "не відбере багато часу". На соборі оберуть нового патріарха, і вже він звернеться за томосом для помісної церкви.

— Ми — архієреї трьох церков — можемо об'єднатися в одну Українську православну церкву, яка буде потім визнана Вселенським патріархом

Президент Петро Порошенко назвав підсумки засідання Синоду перемогою України.

— Рішення Вселенського Патріарха і Синоду остаточно розвіяло імперські ілюзії та шовіністичні фантазії Москви.


За декілька годин до цього Синод Вселенського Патріархату вирішив зняти анафему (відлучення) з патріарха Української православної церкви Київського патріархату Філарета і предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія і визнав їх канонічними.

 

31 серпня Вселенський патріарх Варфоломій сказав, що має намір надати Українській православній церкві автокефалію.

Згідно з опитуванням, проведеним в Україні у квітні 2018 року, 31,7% респондентів заявили, що підтримують ідею надання Вселенським патріархом статусу автокефалії Українській православній церкві, 20,6% — не підтримують.

 

Джерело: Lb.ua

QHA