БРЮССЕЛЬ (QHA) -

У коментарі «5 каналу» постійний представник України при РЄ Дмитро Кулеба підкреслив серйозність заяв Ягланда, який, за його словами, став «виразником тієї групи, яка підтримує і працює над поверненням Російської Федерації у ПАРЄ».

— Я можу сказати, що взагалі це повернення планувалося ще на січень 2017 року, але тоді Україна успішно разом із партнерами заблокувала цей процес. І зараз ми теж докладаємо зусиль, щоб цей сценарій не був реалізований. Хоча сьогодні ми граємо проти набагато потужніших сил, ніж 2016 року,  сказав дипломат.

Він вказав на те, що, незважаючи на надзвичайно потужний тиск з усіх боків, щоб повернути Росію, не всі в Раді Європи погоджуються з цим підходом, тому що для свого повернення Росія вдалася до прямого фінансового і політичного шантажу Ради Європи і порушення фінансових зобов'язань.

Ця тема грошей дійсно присутня, але питання в тому, чи втримається Рада Європи, чи він підпорядкує себе інтересам Російської Федерації, наголосив Кулеба.

Він також прояснив ситуацію з начебто пропозицією України оплатити замість Росії внесок у бюджет ПАРЄ, сказавши, що це не відповідає дійсності.

Пропозиція була в тому, щоб держави-члени Ради Європи, хто скільки може, збільшили свої внески до бюджету Ради Європи, щоб компенсувати дефіцит, що виник у зв'язку із несплатою Росії 22 мільйонів євро. Тобто це не катастрофічна сума, і якщо її розділити на всі держави, для яких принципи та ефективність Ради Європи важливі, то її можна було б закрити. Але цей підхід виявився категорично неприйнятним для генерального секретаря Ради Європи, який заперечував таку можливість, повідомив Кулеба.

Щодо заяви з Берліна про підтримку позиції генерального секретаря РЄ Турбьерна Ягланда, Кулеба вважає позицію ФРН «дуже гнучкою, такою, що може бути повернута в будь-який бік», але нічиї вмовляння не змінять позиції України.

Як відомо, у червні цього року Росія заявила, що припиняє робити внески до бюджету ПАРЄ, якщо туди не повернуть російську делегацію.

QHA повідомляло, що спроби повернути делегацію Росії в Парламентську асамблею Ради Європи (ПАРЄ) не припиняться аж до січневої сесії, але «красиве» повернення вже неможливе.

Джерело: «5 канал»

QHA