КИЇВ (QHA) -

З 13 — 16 липня відбудеться низка публічних демонстрацій з вимогою звільнити в'язня Кремля Олега Сенцова, повідомила координатор організації євромайдан SOS Олександра Матвійчук у своєму Facebook.

За її словами, учасники акцій планують звернутися цілеспрямовано до національних урядів. Матвійчук зазначила, що саме на ці дні припадають важливі дати як у житті Олега Сенцова, так і у світі.

Так, 13 липня — день народження Олега Сенцова, 14 липня — два місяці від початку голодування українського режисера і початку матчів чемпіонату світу з футболу в Росії за 3 – 4 місце.

— 15 липня — фінал чемпіонату світу з футболу в Москві, 16 липня — зустріч Трампа з Путіним у Гельсінкі, — додала Олександра Матвійчук.

За її словами, ініціатори акції Save Sentsov вирішили порушити питання не тільки про звільнення 70-ти українських політв'язнів у Росії і окупованому Криму, а й про не менше сотні полонених, які перебувають у підвалах Донбасу, серед яких — українські військові та цивільні, такі як журналіст Станіслав Асєєв.

— Багатьох з них чекають вдома вже майже чотири роки. Ми працюємо над концептом декількох подій на усі ці чотири дні, до яких би могли приєднатися тисячі людей з усього світу, а також над розробкою правильних меседжів, відеороликів і яскравих візуальних матеріалів, — повідомила вона.

Раніше QHA повідомляло, що українського омбудсена Людмилу Денісову не пустили на територію колонії, де перебуває в'язень Кремля Олег Сенцов.

У зустрічі з Сенцовим Денісовій відмовили, незважаючи на домовленості між президентами України і Росії. Так, кортеж російського омбудсмена просто проїхав до колонії повз українського омбудсмена.

Нагадаємо, російський омбудсмен заявила, що не проситиме президента РФ Володимира Путіна помилувати в'язня Кремля Олега Сенцова.

За її словами, цього їй не дозволяє зробити закон. Відповідно до російського законодавства, прохання про помилування має подати особисто засуджений.

Раніше Людмила Денісова повідомляла, що російська сторона приховує інформацію про реальний стан здоров'я українського політв'язня Олега Сенцова.

QHA