КИЇВ (QHA) -

До протестного голодування кримських в'язнів Кремля Володимира Балуха та Олега Сенцова готові приєднатися й інші політв’язні. 

Про це повідомила голова правління Центру інформації про права людини Тетяна Печончик сьогодні на прес-конференції «Нова хвиля політичних арештів в окупованому Криму: активісти очікують на підтримку України та міжнародної спільноти», передає кореспондент QHA.

Тетяна Печончик нагадала, що Балух голодує вже понад два місяці, а Сенцов — понад два тижні. Водночас, вона не уточнила — хто саме з в’язнів Кремля планує підтримати голодування.

Правозахисниця також підкреслила, що наразі необхідно використати політичну ситуацію у світі, аби посилити політичний і санкційний тиск на Росію, щоб домогтися звільнення українських політв’язнів.

— Ми чуємо, що до голодувань Сенцова і Балуха готові приєднатися й інші політв'язні. Зважаючи на зустріч G7 та Чемпіонат з футболу маємо дуже гарний шанс зараз порушити це питання на дуже високому рівні й примусити Росію звільнити наших політичних в'язнів. Зараз дуже важливо використати цей момент і чинити тиск на Росію.

Водночас, Тетяна Печончик констатувала, що за останній рік ситуація в окупованому Криму різко погіршилася — звільнивши у 2017 році двох політв’язнів (заступників глави Меджлісу Ільмі Умерова і Ахтема Чийгоза), Росія заґратувала за політично надуманими звинуваченнями 17 громадян України. Загалом, на сьогодні кількість політв'язнів в РФ та окупованому Криму досягла 70 осіб.

Минулого тижня утримуваний в СІЗО російського Брянська український військовий Олександр Шумков оголосив голодування на підтримку Олега Сенцова.

QHA