КИЇВ (QHA) -

Лікарі, міжнародні місії та уповноважений Верховної Ради з прав людини не можуть потрапити до політв'язнів в окупованому Криму. Про це повідомила перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко на своїй сторінці у Facebook.

— До політв'язнів Криму немає доступу в лікарів, міжнародних місій, обмудсмена. Шукаємо усі шляхи, щоб допомогти їм, — написала вона.

Окрім цього, Геращенко стурбована голодуванням українського активіста Володимира Балуха, якого незаконно засудили на анексованому півострові.

— Дуже хвилює голодування Володимира Балуха. Голодування як опір окупаційному режиму. Голодування за ідею, за український Крим.

QHA повідомляло, що Володимир Балух продовжує голодування з 19 березня у СІЗО Сімферополя. Омбудсмен Людмила Денисова звернулася до російської сторони з проханням організувати політв'язню Балуху медогляд і перевірити умови його тримання.

Володимир Балух продовжує голодування, маючи проблеми зі здоров'ям. Правозахисник Володимир Чекригін заявив, що у Балуха є проблеми з печінкою і він застуджений.

Нагадаємо, Балух оголосив безстрокове голодування, протестуючи проти вироку суду. 19 березня українця перевели в одиночну камеру СІЗО.

Раніше Роздольненський районний «суд» в окупованому Криму засудив Володимира Балуха на 3 роки і 7 місяців позбавлення волі за його громадянську позицію. Володимир Балух буде відбувати термін в колонії-поселенні. Українського активіста взяли під варту в залі суду.

Володимир Балух — кримський фермер, який вивісив у 2014 році на своєму будинку український прапор, який неодноразово зривали кримські силовики. У листопаді 2016 року Володимир прикріпив на свій будинок табличку з написом «вул. Героїв Небесної Сотні, 18». За його словами, після цього йому почали надходити погрози від місцевої адміністрації та поліції, що якщо він не зніме табличку, то у нього вдома можуть "знайти" наркотики або зброю, що, власне, і сталося.

QHA