КИЇВ (QHA) -

Зміни в закон «Про гастрольні заходи в Україні», що стосується запрошення російських артистів, які підтримують анексію Криму, зареєстровані у Верховній Раді.

Про це повідомляється на сайті ВР. У пояснювальній записці до законопроекту сказано:

— Одним з основних інструментів ведення гібридної війни Кремля проти України є так звані «популярні російські культурні діячі та виконавці», які публічною позицією і демонстративними діями активно підтримують російську агресію і політику путінського режиму. Присутність таких осіб в інформаційному і публічному просторі України суттєво підвищує реальні загрози національній безпеці і територіальній цілісності країни.

Зазначається, що останнім часом в Україні почастішали російські артисти, які порушують українське законодавство в частині перетину кордону з тимчасово окупованими територіями і публічно підтримують анексію Криму і агресію РФ проти України.

Автори законопроекту пропонують встановити обмеження, спрямовані на протидію антиукраїнській пропаганді під час гастролей, аналогічні тим, які діють для ТВ-, радіопростору, кінопрокату та видавничої сфери.

Також вони просять встановити особливі вимоги до організації гастролей, учасниками яких є громадяни країни-агресора.

Додатково пропонується передбачити адміністративно-господарську відповідальність організаторів гастролей за недотримання встановлених вимог.

Як повідомляло QHA 29 червня позафракційні депутати з партії ВО «Свобода» зареєстрували проект закону, що обмежує гастрольну діяльність російських та українських артистів.

Виняток на в'їзд в Україну пропонується зробити для тих російських артистів, які письмово або публічно визнають Росію агресором, а також для тих, які постійно проживають в Україні. Для порушників норм депутати пропонують передбачити відповідальність, зокрема кримінальну.

ФОТО: інтернет

QHA