БРЮССЕЛЬ (QHA) -

П'ять європейських країн — Чорногорія, Албанія, Норвегія, Грузія і Україна — висловили підтримку рішенню ЄС продовжити санкцій відносно Криму, йдеться у заяві прес-служби Ради ЄС.

Як повідомляється, 18 червня 2018 року Рада ЄС продовжила обмежувальні заходи щодо Криму до 23 червня 2019 року.

— Країни-кандидати до ЄС Чорногорія та Албанія, а також Норвегія, член Європейської зони вільної торгівлі, і Грузія з Україною підтримали ці заходи, — повідомили у прес-службі Ради ЄС.

Відзначимо, санкції ЄС включають заборону на імпорт до ЄС товарів з Криму і Севастополя; інвестиції в Крим або Севастополь; туристичні послуги в Криму і Севастополі, зокрема, європейські круїзні лайнери не можуть заходити в кримські порти; експорт певних товарів і технологій до Криму, зокрема, у сфері транспорту, телекомунікацій та енергетики.

Нагадаємо, 18 липня, ЄС ухвалив рішення про запровадження індивідуальних санкцій проти шести осіб, причетних до незаконного будівництва Керченського мосту. Як заявив президент України Петро Порошенко, це рішення свідчить про невідворотність покарання тих, хто причетний до будівництва мосту.

Як писало QHA, міністр юстиції України Павло Петренко повідомив, що Україна планує подати до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) позови проти Російської Федерації за військову агресію, яка продовжується на Донбасі.

Джерело: Європейська Правда

QHA