КИЇВ (QHA) -

Держкомітет України з питань телебачення і радіомовлення (Держкомтелерадіо) обрав 12 російських видавництв, проти яких ініціює застосування санкцій через систематичний випуск літератури антиукраїнського змісту, йдеться на сайті відомства.

Як повідомляється, Держкомітет запровадить перелік книжкових видань, зміст яких спрямований на ліквідацію незалежності України, пропаганду насильства, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини. Цей перелік зараз вже нараховує 184 позиції.

Перелік складено на основі моніторингу книжкового ринку держави-агресора і носить рекомендаційний характер.

— Основне призначення — застерегти суб'єктів господарювання від свідомо непотрібних спроб отримати дозвіл на ввезення цих видань, а також зорієнтувати правоохоронні органи на те, що розповсюдження такої продукції може містити ознаки злочинів, передбачених статтями 109, 110, 300 і 436 Кримінального кодексу України, — зазначається у повідомленні. Серед внесених до переліку книг — опуси відомих українофобів — терориста Захара Прілєпіна, Едуарда Лімонова, ідеолога так званого "русского міра" Олександра Дугіна, полковника КДБ Анатолія Терещенко та ін. Назви "творів" говорять самі за себе — "Київська хунта", "Криваві злочини бандерівської хунти", "Київ капут", "Кінець проекту "Україна", "Україна в огні євроінтеграції", "Надлюдина розмовляє російською", "Велика Сталінська імперія" і таке інше, — відзначають у повідомленні.

Останнє оновлення переліку відбулося 5 липня, а "найбільш відзначилися у виробленні та поширенні антиукраїнських пропагандистських видань" такі російські видавництва, як "Віче", "Ексмо", "Центрполиграф", "Алгоритм" та ін. Саме цей перелік і став джерелом інформації під час відбору російських видавництв, щодо яких Держкомтелерадіо ініціював застосування санкцій.

— Держкомтелерадіо підготував і направив на узгодження зацікавленим органам проект відповідного урядового розпорядження, яким передбачено застосування санкцій до 12 юридичних осіб Російської Федерації (9 видавництв і 3 власника веб-сайтів), які пропонують до продажу літературу антиукраїнського змісту в паперовому або електронному вигляді, а також надають можливість її прочитання в режимі он-лайн, — інформують у комітеті.

Нагадаємо, 22 лютого Державний комітет телебачення і радіомовлення не дозволив ТОВ "Форс Україна" ввезти на територію України дев'ять книг, які були видані в Російській Федерації.

Було заборонено ввезення восьми книг Валерія Синельникова (видавництво ТОВ "Центрполиграф", м. Москва) і книги "Весела компанія" із серії "Сто точок. З'єднай і намалюй" (видавець — ТОВ "Видавництво "Е", м. Москва).

QHA