МОСКВА (QHA) -

Представництво міжнародної правозахисної організації Amnesty International у Москві отримало відмову від заступника директора Федеральної служби виконання покарань Валерія Балана на відвідування в'язня Кремля Олега Сенцова.

У колонії не пояснили причини відмови, заявивши, що стан Сенцова оцінюється як стабільний, без "негативної динаміки".

Директор Amnesty International Україна Оксана Покальчук засудила відмову російської влади на відвідини політв'язня.

За її словами, у правозахисників викликає велику тривогу стан здоров'я Сенцова, який вже майже три місяці тримає голодування.

— Організація планувала відвідати Олега разом з міжнародними медиками, щоб оцінити стан його здоров'я. Ми мали намір оцінити адекватність наданої йому медичної допомоги, — сказала Покальчук.

Вона зазначила, що Amnesty International закликає негайно звільнити Сенцова і надати йому якісне медичне обстеження. В організації вважають, що РФ має забезпечити допуск до нього українських консулів.

Раніше Amnesty International висловила стурбованість у зв'язку зі станом здоров'я українського кінорежисера Олега Сенцова і нагадала Кремлю про відповідальність за життя українського політв'язня.

Як писало QHA, американський конгресмен Марсі Каптур закликала Росію звільнити українських політв'язнів, у тому числі — Олега Сенцова. Політик зазначила, що з кожним днем ​​здоров'я українського режисера погіршується.

QHA