КИЇВ (QHA) -

Зведення Керченського мосту в окупованому Криму жодним чином не змінює статус півострова як невід'ємної частини території України. Про це заявила прес-секретар міністра закордонних справ України Мар'яна Беца в ефірі телеканалу «112 Україна».

— Це ні в якій мірі не змінює статус Криму, як невід'ємної частини території України, яка тимчасово окупована РФ. Звичайно, ця частина щодо Керченського мосту буде у нашому позові, який зараз розглядається в Морському арбітражі «Україна проти Росії» про порушення Росією Конвенції ООН з морського права, — сказала Беца.

Керченський міст, який Росія почала зводити в Криму після анексії півострова, з'єднує анексований Крим з російським Краснодарським краєм. Його довжина становить 19 кілометрів.

Нагадаємо, представник президента у Верховній Раді Ірина Луценко під час засідання Погоджувальної ради повідомила, що на постанову Арбітражного трибуналу Конвенції ООН з морського права щодо будівництва Керченського мосту між Росією і окупованим Кримом можна очікувати у 2019 році.

QHA