КИЇВ (QHA) -

Україна і Туреччина й надалі збережуть хороші стратегічні відносини, незалежно від того, якими будуть результати дочасних парламентських і президентських виборів у Туреччині.

Таку думку в інтерв’ю агентству QHA висловив голова Комітету міжнародних зв'язків Парламенту Туреччини Волкан Бозкир, який зараз перебуває у Києві, коментуючи проведення дострокових виборів, які мають відбутися в країні у червні п.р.

— Вибори в Туреччині ніяк не вплинуть на відносини з Україною. Україна є як нашим сусідом, так і стратегічним партнером, і у нас дуже хороші відносини на усіх рівнях, на рівні президентів, на рівні парламентів. Тому, хто б не здобув перемогу на виборах, ми продовжимо ці сильні, дружні стратегічні відносини з Україною.

Волкан Бозкир наголосив, що у складні часи країни підтримували одна одну. І раніше, і зараз Туреччина повністю підтримує територіальну цілісність України, і надалі Туреччина також дотримуватиметься послідовної політики щодо невизнання незаконної анексії Криму.

— У важкі часи ми показали, що це досить міцні відносини, тому після виборів, які відбудуться приблизно за 60 днів, я думаю, що відносини між Україною і Туреччиною будуть навіть більш міцними. Ми будемо продовжувати висловлювати свою підтримку Україні. Територіальна цілісність України і питання анексії Криму — це ті проблеми, які для Туреччини завжди будуть у пріоритеті.

Як повідомлялося, вчора президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що в країні мають відбутися дострокові президентські та парламентські вибори — на півтора року раніше, ніж було передбачено, тобто 24 червня цього року.

Делегація Великих Национальних Зборів Турецької Республіки, яку очолює голова Комітету міжнародних зв'язків Парламенту Туреччини Волкан Бозкир, наразі перебуває з офіційним візитом в Україні. Сьогодні вони провели зустріч з керівництвом Меджлісу кримськотатарського народу, де обговорили ситуацію в окупованому Криму та варіанти співпраці у питаннях підтримки кримськотатарської спільноти.

QHA