БАНЯ-ЛУКА (QHA) -

 

Лідер боснійських сербів, голова Республіки Сербської (входить до Боснії і Герцоговини) Мілорад Додік, обраний до Президії балканської країни, заявив, що має намір порушити питання про необхідність визнання Криму частиною Росії.

Про це Додік повідомив в інтерв'ю російським "Известиям".

Мілорад Додік — член партії "Союз незалежних соціал-демократів". Членом Президії Боснії і Герцеговини від сербів він став 8 жовтня.

Політик пообіцяв "домогтися визнання статусу Криму" на рівні Боснії і Герцеговини.

— Адже возз'єднання півострова з Росією відбулося у результаті легітимного референдуму, який відповідав Статуту ООН, — сказав Додік.

Він вважає, що "події в Криму відбувалися у більш демократичній атмосфері, ніж відторгнення Косова від Сербії".

— Незважаючи на це, США і більшість їхніх союзників визнають незалежність Косова, — зазначив лідер боснійських сербів.

Він повідомив про намір відвідати анексований півострів, "як тільки з'явиться можливість". При цьому Додік повідомив, що його не турбує реакція офіційного Києва з цього питання.

 

Раніше президент Сербії Александар Вучич повідомив, що Сербія не визнала анексію Криму, так як це означало б підтримку Косово.

Нагадаємо, з пропозицією визнати анексований у 2014 році український півострів частиною Росії виступали й депутати Сербської радикальної партії. У партії підготували заяву, в якій мають намір підкреслити різницю між так званим "возз'єднанням" Криму з Росією і відділенням Косово.

Відзначимо, на Донбасі у складі проросійських бойовиків воюють чимало сербських найманців. СБУ встановила особи декількох десятків сербів, дані яких передала Бєлграду.

 

Джерело: Известия

QHA