МАГАС (QHA) -

 

Конституційний суд Інгушетії визнав угоду про встановлення кордону з Чечнею такою, що не відповідає Конституції республіки.

Угода не відповідає таким статтям Конституції як 4, 11, 103 (частина 2) і 111.

Суд також зазначив, що угода "без її затвердження на референдумі Республіки Інгушетія не породжує правових наслідків для органів державної влади, органів місцевого самоврядування, організацій і громадян у Республіці Інгушетія".

У свою чергу, голова республіки Юнус-Бек Євкуров заявив, що рішення Конституційного суду Інгушетії не скасовує угоду про кордон з Чечнею, так як воно набуло чинності.

Сьогодні в Інгушетії провели Всесвітній конгрес інгушського народу, в якому взяли участь делегати з семи держав, у тому числі Франції, Німеччини та Бельгії, а також з 15 регіонів Росії. По всій Інгушетії відбулися народні сходи громад і тейпів, які також обрали делегатів.

Учасники Конгресу підтримали рішення Конституційного Суду щодо угоди про кордон. Делегати вирішили створити двосторонню комісію для визначення кордону між Інгушетією та Чечнею, а також залучити до обговорення питання представників інгушської діаспори.

 

Нагадаємо, 26 вересня голови Інгушетії і Чечні, Юнус-Бек Євкуров і Рамзан Кадиров, підписали договір про закріплення адміністративного кордону між регіонами, який не був чітко встановлений ​​з часів розпаду Чечено-Інгушської АРСР у 1991 році. Документ передбачає перехід Сунженського району Інгушетії до сусідньої Чечні.

Це рішення викликало протест серед населення Інгушетії, через що до столиці республіки ввели колону з підрозділами Росгвардії.

4 жовтня близько 5 тисяч людей вийшли до будівлі парламенту, протестуючи проти рішення про передачу сусідній Чечні частини території Інгушського району. До них вийшла делегація депутатів у супроводі співробітників Росгвардії. У цей момент пролунали постріли і бійці Росгвардії повели депутатів назад в урядовий квартал.

Мітингувальників підтримав перший президент Інгушетії Руслан Аушев. Він заявив, що керівництво республіки зробило помилку, уклавши договір з Чечнею без громадського обговорення.

 

Джерело: ks-ri.ru, Кавказский Узел

QHA