ВАШИНГТОН (QHA) -

Президент США Дональд Трамп у своєму блозі у Twitter написав, що у ході своєї нещодавньої поїздки на Близький Схід він закликав покінчити з підтримкою радикальних ісламістських угруповань і настроїв на Близькому Сході.

— В ході моєї нещодавньої поїздки на Близький Схід я закликав покінчити з підтримкою тероризму і радикальних течій. Лідери країн Перської затоки вказали на Катар! написав Трамп.

У понеділок, 5 червня Ємен, Лівія і Мальдіви оголосили про розрив дипвідносин із Катаром, приєднавшись до групи країн, які 5 червня розірвали свої зв'язки з Дохою.

Таким чином, співпрацю призупинили шість арабських країн — Ємен, Лівія, Бахрейн, Єгипет, ОАЕ і Саудівська Аравія, а також Мальдівська Республіка і Маврикій.

Саудівська Аравія, ОАЕ і Бахрейн закрили свій повітряний простір для Катару і зажадали, щоб катарські дипломати залишили територію зазначених країн протягом 48 годин.

Крім цього, ісламська військова коаліція на чолі з Ер-Ріядом, що складається з Єгипту, Бахрейну, ОАЕ і ряду інших країн, припинила участь Катару в операції проти «Ісламської держави».

Міністерство закордонних справ Катару заявило, що шкодує про рішення близькосхідних країн припинити дипломатичні відносини з Дохою. Арабська країна відзначила, що буде перешкоджати всім спробам вплинути ззовні на її суспільство і економіку.

ФОТО: Reuters

QHA