КИЇВ (QHA) -

Відео-допит президента України Петра Порошенка в Оболонському районному суді Києві у справі про держзраду екс-президента Віктора Януковича перервали після питання адвоката про відпочинок президента на Мальдівах.

Головуючий суддя перервав допит глави України на 20 хвилин раніше терміну після того, як захисник Віктора Януковича Віталій Сердюк запитав у Порошенка про те, чому під час його відпочинку на Мальдівах ніхто в Україні не прийняв рішення про його усунення. Адвокат провів паралелі з усуненням з посади 2014 року Віктора Януковича і голосуванням Верховної Ради з цього питання. Також Сердюк під час допиту питав про те, скільки, на думку Порошенка, має бути відсутнім у Києві глава держави, щоб його вважали самоусуненим, на що суддя попросив «не влаштовувати в залі цирк».

Після закінчення допиту адвокат Януковича зазначив, що у захисту до свідка було близько 200 питань, які вони не встигли поставити і попросили викликати Порошенка на допит ще один раз.

У свою чергу глава держави на питання про те, чи вважає він конституційним рішення усунути Януковича від посади президента, відповів, що йому про це нічого не відомо.

— Мені нічого не відомо про рішення Верховної Ради про припинення повноважень президента Януковича. Я про них не знаю. Я, як депутат, брав участь у голосуванні за відповідною постановою ВР, в якій було зазначено про необхідність покласти обов'язки глави держави на голову Верховної Ради у зв'язку із самоусуненням Януковича. Підставою (для голосування,  ред.) була відсутність президента на робочому місці і втрата керівництва держави, тим більше у зв'язку з агресією, що почалася у Криму. Суд має дослідити те, що відбувалося. Але якщо у когось були сумніви щодо самоусунення Януковича, то він міг оскаржити рішення Верховної Ради в Конституційному суді до оголошення президентських виборів,  наголосив він.

Раніше QHA повідомляло, що Порошенко розповів про деталі своєї поїздки до Криму у лютому 2014 року.

QHA