КИЇВ (QHA) -

Політичний експерт Євген Магда, коментуючи інформацію, що Путін під час зустрічі з Трампом запропонував провести референдум на Донбасі щодо статусу регіону, зазначив, що джерела цієї інформації не викликають довіри. За його словами, не слід довіряти російським дипломатам, які є джерелами Bloomberg.

— Я розумію, що є така логіка, коли Трамп — уособлення світового зла, але у мене є сумніви щодо заяви про референдум. Втім, те, що РФ могла запропонувати подібні речі, це факт. Однак я думаю, що реакція президента США на це не могла бути швидкою. Навіть видання про це повідомляє, — зазначив Магда.

Євген Магда вважає, що Росія послідовно порушує норми міжнародного права, тому нічого дивного в подібного роду заяві немає. Відповідаючи на запитання, як гіпотетично можуть проголосувати жителі ОРДЛО у разі подібного референдуму, експерт заявив:

— Немає значення, як проголосують жителі окупованого Донбасу. Довіри до імітації волевиявлення під впливом російської зброї не може бути.

Нагадаємо, Bloomberg поширило повідомлення, що під час зустрічі у Гельсінкі президент РФ Володимир Путін запропонував своєму американському колезі Дональду Трампу провести референдум на Донбасі.

За даними видання, глава Кремля на закритій нараді з послами МЗС розповів, що озвучив Трампу ідею проведення референдуму в невизнаних "ЛНР" і "ДНР" щодо статусу територій. Пропозиція Путіна нібито включає у себе проведення голосування під міжнародним патронажем.

QHA