КИЇВ (QHA) -

Дружина українського журналіста і політв'язня Романа Сущенка Анжеліка звернулася до першої леді Франції Бріджит Тронье з проханням про допомогу.

Переклад листа з французького опублікував адвокат Марк Фейгін у Фейсбуці. Він попросив своїх друзів поширити лист Анжеліки у ЗМІ Франції, тому що це може зіграти ключову роль у звільненні Романа під час візиту президента РФ Путіна 29 травня до Парижу.

Анжеліка Сущенко розповіла в листі історію затримання Романа, і додала, що багато правозахисних організацій виступили за звільнення журналіста.

— Нашу сім'ю пов'язувала з Францією не тільки робота чоловіка, а й щира любов до нашої другої батьківщини. Ми були тут не чужими, ми були тут європейцями, які не підозрювали, наскільки крихке наше благополуччя. Ви зрозумієте мене, і як жінка, і як мати. Будинок родини так легко може зруйнуватися під впливом зовнішніх обставин, якими у нашому випадку став Кремль, якому потрібен мій чоловік, як вигідний предмет для торгу з Заходом.

Дружина політв'язня також підкреслила, що Роман потрапив у цю трагічну ситуацію не з власної волі, а як заручник обставин.

— Він журналіст, а не «шпигун», у чому його звинувачує Москва. І для того, щоб вселити це людям, що утримують його в Росії, необхідні неймовірні зусилля, на які тільки і здатне керівництво Французької Республіки.

Анжеліка Сущенко написала, що сподівається на будь-яку допомогу від Бріджит.

— Не мені Вам давати поради, яким чином можна було б сприяти швидкому звільненню мого чоловіка. Ви самі змогли б діяти, як підказало б Ваше серце. Впевнена, що Вам, як нікому, це під силу.

Нагадаємо, спеціальний кореспондент інформагентства «Укрінформ» у Франції Роман Сущенко був заарештований у Москві 30 вересня 2016 року і звинувачений у шпигунстві на користь української держави. Його утримують у московській в'язниці «Лефортово».

Як повідомляло QHA, Петро Порошенко під час прес-конференції в Києві 14 травня заявив, що обговорював з Путіним питання звільнення журналіста Романа Сущенка.

ФОТО: інтернет

QHA