ЛЬВІВ (QHA) -

Міськрада Дублян (Львівська область) виділила ділянку землі під будівництво житлового масиву для переселенців, у тому числі кримських татар. Про це QHA повідомив заступник голови Меджлісу Ахтем Чийгоз, розповідаючи про деталі свого візиту до Львова.

Стало відомо, що побудувати житло на виділеній ділянці зможуть для 110 переселенців з яких 57 — кримські татари. Також на території житлового масиву планують побудувати мечеть.

Ахтем Чийгоз також зазначив, що під час візиту 5 серпня відбулася зустріч з кримськотатарської громадськістю, під час якої зокрема обговорювали кількість проживаючих у Львівській області кримських татар.

— Ми проведемо перепис кримських татар. Тому що цифри різняться. За попередніми даними у Львові від півтора до трьох тисяч кримських татар, — сказав він.

Під час зустрічі Чийгоза з представниками кримськотатарської громадськості обговорювали також необхідність створення у Львові культурно-духовного центру, який би сприяв збереженню ідентичності кримських татар і знайомству львів'ян з їхньою культурою.

Заступник голови Меджлісу також повідомив, що Корани з Бахчисарайського ханського палацу знаходяться у львівському музеї і вимагають реставрації, для якої можуть залучити фахівців, які мають відповідний досвід.

Після зустрічі з громадськими діячами з числа кримських татар, Ахтем Чийгоз зустрівся з представниками державного сектору для обговорення можливості вирішення виявлених питань.

Нагадаємо, 20 березня Ахтем Чийгоз побував у львівській школі №2, де зустрівся зі школярем, який написав йому 2 роки тому в СІЗО листа підтримки.

Також у той день відбулася зустріч міського голови Андрія Садового і заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза. Львівський мер зазначив, що Чийгоз виявив любов до країни не словами, а справами.

QHA