КИЇВ (QHA) -

 

"Голова" Криму Сергій Аксенов і президент Сирії Башар Асад неминуче постануть перед міжнародним судом, і для них добре, що вони встигли познайомитися до появи на лаві підсудних. Так голова Меджлісу кримськотатарського народу, нардеп Рефат Чубаров прокоментував поїздку кримської "делегації" до Сирії.

— Те, що Асад, якщо не буде убитий, обов'язково опиниться на лаві підсудних у міжнародному трибуналі, ні в кого у міжнародному співтоваристві не викликає сумнівів. У мене немає сумнівів і в тому, що на ній обов'язково знайдеться місце і Сергію Аксенову. Для них добре, що вони познайомилися до того, як над ними відбудеться суд. Дві невдахи познайомилися до того, як їх розведуть по камерах, — зазначив Чубаров.

На його думку, через міжнародну ізоляцію російським і кримським політикам тільки те й залишається, як їздити до країн, які також знаходяться під санкціями.

— Російська Федерація дуже успішно крокує двома напрямками. Перший, це міжнародна ізоляція, а другий — це самоізоляція. Скажімо, останнім таким кроком є ​​рішення Синоду про припинення спілкування із Вселенським патріархатом. Зрозуміло, що під час ізоляції і самоізоляції російські політики мають демонструвати якусь діяльність, але вони можуть їздити тільки в ті країни, де такі ж диктаторські режими як в Росії, і спілкуватися тільки з диктаторами.

 

Нагадаємо, 15 жовтня з дводенним візитом у Дамаск прибула "делегація" з Криму на чолі з кримським "прем'єром" Сергієм Аксеновим. Візит приурочили до "Днів Республіки Крим у Сирії", які розпочалися минулого тижня.

QHA писало, що під час візиту відбулася зустріч Аксенова й Асада.

Також у Сирії відбулася виїзна сесія Ялтинського міжнародного економічного форуму "Крим: точка росту російсько-сирійських відносин". За її підсумками, сторони домовилися про взаємні поставки продукції.

Окрім того, обговорювалося питання створення спільного сирійсько-кримського торгового дому, можливість розрахунку поставок у національній валюті й відкриття авіасполучення між Сирією і Кримом.

QHA