КИЇВ (QHA) -

Насамперед, перешкодою для роботи є той факт, що Місія була внесена Радою Федерації РФ у так званий «стоп-лист» патріотичних організацій, діяльність яких «небажана» на території Росії й загрожує кримінальним переслідуванням.

У той же час, не менш актуальною проблемою для Місії стало прийняття Постанови кабінету Міністрів України № 367 від 04.06.2015 р., яке регулює порядок в’їзду і виїзду на тимчасово окуповану територію АРК іноземним громадянам.

Ця постанова містить вичерпний перелік підстав, згідно яких іноземним громадянам може видатися спеціальний дозвіл для в’їзду на територію Криму.

Серед таких підстав немає ні правозахисної, ні адвокатської, ні журналістської діяльностей, що суттєво обмежує роботу цих категорій іноземців в Криму.

Незважаючи на ці погрози й виклики, Кримська польова місія продовжує працювати, привертаючи увагу до порушень прав людини в Криму, підкреслюючи важливість слідування міжнародним стандартам в цій сфері й недопущення перешкоджання роботі правозахисників і журналістів, котрі збирають інформацію про порушення прав людини на території Кримського півострова.

QHA