КИЇВ (QHA) -

Міністр інфраструктури Володимир Омелян, міністр спорту Ігор Жданов та народний депутат від фракції «Народний фронт» Микола Княжицький заявили про готовність взяти на поруки фігуранта справи про розкрадання в «СхідГЗК» Миколу Мартиненка. Про це вони повідомили журналістам перед засіданням суду, передає видання UA1.

— Я вже брав на поруки Юрія Сиротюка, він ходив на всі судові засідання. Я думаю, що Микола Мартиненко теж не підведе нас, якщо ми візьмемо його на поруки, — сказав Жданов.

Після Жданова свою готовність взяти на поруки екс-нардепа журналістам підтвердили Омелян і Княжицький.

Нагадаємо, як писало QHA, 20 квітня в Києві затримали екс-нардепа «Народного фронту» України Миколу Мартиненка за підозрою в скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 255 («Створення злочинної організації»), ч. 5 ст. 191 («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем») КК України.

За словами керівника Спеціалізованої антикорупційний прокуратури Назара Холодницького, слідство встановило, що в період з 2013 до 2016 року посадові особи ДП «Східний ГЗК», австрійської компанії STEUERMANN, а також група осіб, які мали контроль над зазначеними підприємствами, у тому числі Мартиненко, зробили розтрату коштів «Східного ГЗК» у розмірі 17,28 млн доларів шляхом неправомірного ув'язнення і подальшого виконання контракту купівлі-продажу уранового концентрату ДП через австрійську компанію-посередника STEUERMANN. Надалі ці кошти були перераховані на рахунки компанії STEUERMANN з використанням офшорних компаній WARGRAVE TRADING LLP і DALLAS FUEL SA керівниками та учасниками злочинної організації.

21 квітня Національна антикорупційне бюро України опублікувало схему розтрати коштів держпідприємства «Східний гірничо-збагачувальний комбінат». Затриманий Мартиненко відкидає всі звинувачення і стверджує, що справа сфальсифікована.

САП просить суд позбавити волі колишнього народного депутата Миколу Мартиненка під варту на 60 діб, а в якості альтернативного запобіжного заходу призначити заставу в 300 мільйонів гривень.

Крім того, у справі Мартиненка був затриманий екс-голова наглядової ради Одеського припортового заводу, перший заступник голови НАК «Нафтогаз України» Сергій Перелома.

ФОТО: інтернет

QHA