КИЇВ (QHA) -

Членам екіпажу затриманого в українських водах Азовського моря російського риболовецького судна-порушника «НОРД» не повернули їхні російські паспорти. Про це повідомив глава керченського виробничого кооперативу «Риболовецький колгосп ім. 1 травня» — компанії-судновласника сейнера Сергій Лєсков.

— Паспорти їм не повернули, плюс їм вручили повістки з'явитися у Херсон свідками у справі капітана, — зазначив він.

Лєсков наголосив, що екіпаж не повернувся на борт судна.

— Вони не повернулися на судно, кримінальної статті їм не визначили, залучати до кримінальної відповідальності їх не збираються. Увечері (6 квітня) з ними зв'язувався, були у Маріуполі, 6 осіб тоді вже розмістили у готелі, троє залишалися в суді, — розповів він.

QHA повідомляло, що екіпаж «НОРДу» відпустили на свободу, проте їм потрібно повернутися на допит в СБУ 10 квітня у справі капітана судна.

Раніше прес-секретар прокуратури АР Крим Тетяна Тихончик заявила, що Херсонський міський суд ухвалив рішення до 31 травня залишити під вартою затриманого капітана судна "НОРД" Володимира Горобенка.

26 березня українські прикордонники затримали риболовецьке судно-порушник під прапором Росії в частині українських вод Азовського моря. Під час огляду судна виявили рибальський трал і 5 тонн морепродуктів. Пізніше ФСБ відкрила провадження проти українських прикордонників за статтею про «викрадення судна повітряного або водного транспорту, або залізничного рухомого складу».

Джерело: Інтерфакс-Україна

QHA