КИЇВ (QHA) -

Члени екіпажу заарештованого кримського судна "НОРД" після невдалої спроби вилетіти з України під російськими паспортами знайшли притулок в російському посольстві у Києві.

Раніше двоє з дев'яти членів екіпажу змогли вилетіти з України в Білорусь обманним шляхом.

Російські дипломати, враховуючи невдалу спробу вивезти моряків з України, у терміновому порядку видали кримським рибалкам закордонні паспорти громадян РФ. Саме за цими документами 19 квітня і вдалося полетіти з "Жулян" двом членам екіпажу — Дмитру Таразанову та Ірині Обориній, які, прибувши на острів, почали розповідати про те, що були в "українському полоні".

В аеропорту "Жуляни" на рейс, що прямував до Білорусі, зареєструвалося нібито двоє громадян РФ, які на паспортному контролі пред'явили документи громадян РФ, видані у генконсульстві РФ в Харкові.

І оскільки транскрипція прізвищ громадян у паспортах РФ відрізнялася від ідентифікаційних даних громадян України — членів суднокоманди "НОРД", які містилися в базах даних, ці громадяни були пропущені через кордон і вилетіли у Білорусь.

Коли прикордонники усвідомили, що сталося, стали перевіряти такі рейси. Виявили, що таким же чином спробують вилетіти ще 7 моряків "НОРДу".

Як зазначається, наразі офіційної інформації про теперішнє місцезнаходження інших членів екіпажу "НОРД" немає, а їхні адвокати, які раніше дуже охоче спілкувалися з пресою, вже декілька тижнів не відповідають на дзвінки. За інформацією джерел у правоохоронних органах, після невдалої спроби вилетіти з київського аеропорту "Жуляни" вони знаходяться на території посольства РФ у Києві.

Українські правоохоронці припускають, що дипломати спробують вивезти рибалок.

Раніше спікер Державної прикордонної служби України Олег Слободян заявив, що за спробу втечі з території України членам екіпажу заарештованого судна «НОРД» загрожує штраф.

Слободян наголосив, що у моряків вилучили документи і на них склали протоколи про адміністративне правопорушення.

Джерело: Цензор.нет

QHA