КИЇВ (QHA) -

Колишній президент України Віктор Янукович залишив Україну, щоб не допустити громадянської війни. Про це під час допиту в Оболонському районному суді Києва, де розглядається справа Януковича про держзраду, повідомив екс-охоронець збіглого президента Костянтин Кобзар.

Кобзар зазначив, що після того, як з'ясувалося, що дві державні дачі Януковича в Криму не є безпечними, він звернувся до представника російської служби охорони з проханням надати екс-президенту безпечне місце.

Після цього Янукович нібито зустрівся з головою Державної адміністрації Севастополя Володимиром Яцубою, колишнім генпрокурором Віктором Пшонкою, міністром внутрішніх справ Віталієм Захарченком і головою Адміністрації президента Андрієм Клюєвим.

За словами Кобзаря, Янукович тоді заявив, що ситуація в Україні має ознаки громадянської війни. Янукович нібито мав вирішити під час наради або залишитися в Україні і закликати своїх прихильників очолити боротьбу за відновлення конституційного ладу, що могло спровокувати громадянську війну, або тимчасово залишити країну, щоб врегулювати ситуацію політичним шляхом.

Кобзар додав, що усі, хто брав участь в нараді, обрали другий варіант, після чого Янукович виїхав до російського Ростова-на-Дону.

QHA повідомляло, що у Москві відбулася прес-конференція збіглого президента. Він розповів про докази причетності української влади до розстрілів на Майдані Незалежності.

Відзначимо, екс-президента звинувачують у скоєнні державної зради, пособництві представникам влади РФ, в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території і державного кордону України, в порушення порядку, встановленого Конституцією, веденні агресивної війни, тобто злочини, передбачені ч.1 ст .111, ч.5 ст.27, ч.3 ст.110, ч.2 ст.437 Кримінального кодексу.

Джерело: УНІАН

QHA