КИЇВ (QHA) -

Верховна Рада повинна виділити пленарний день для розгляду законопроектів, які стосуються соціально-правового захисту учасників і ветеранів АТО. Таку позицію висловила голова громадської організації «Юридична сотня» Леся Василенко в рамках круглого столу, який проходив у Києві 14 вересня, передає кореспондент QHA.

За її словами, на даний момент у парламенті зареєстровано 130 таких законопроектів, проте 96 із них вимагають значного доопрацювання.

— Ми оформимо пропозицію до голови Верховної Ради, щоб організувати день з розгляду законопроектів, що стосуються соціально-правового захисту учасників АТО, внести вже на наступному тижні дев'ять законопроектів, які вже затверджені комітетом, на розгляд до зали. І надалі провести окремо тиждень під законопроекти, які стосуються учасників АТО,  їх набирається близько 27, щоб якомога швидше врегулювати питання соціально-правового забезпечення військовослужбовців,  сказала Василенко.

При цьому експерт зазначила, що в Раді існує кілька законопроектів, які повторюють один одного, і які потрібно доопрацювати і об'єднати в один.

Це, зокрема, чотири законопроекти про статус добровольців, шість законопроектів про зниження мита на ввезення машин з-за кордону, кілька законопроектів, що стосуються медицини, поділилася вона.

Як вважає Василенко, негайного розгляду та прийняття вимагають законопроекти, які стосуються створення бази даних ДНК військовослужбовців, отримання сім'ями військовослужбовців грошової допомоги, можливості служити воїнам після поранення, надання компенсації за винаймання житлового приміщення для військовослужбовців та укладення контракту на військову службу жінками на рівних умовах з чоловіками.

QHA