КИЇВ (QHA) -

Зупинити розкопки російських археологів в окупованому Криму можуть тільки персональні міжнародні санкції, наприклад, заборона на в'їзд до країн ЄС вчених, які вели археологічні роботи на півострові. Про це заявив в ефірі «Радіо Крим.Реалії» співробітник Інституту археології НАН України В'ячеслав Баранов.

Він зазначив, що в України немає ефективних інструментів для боротьби з незаконними розкопками на окупованій території.

— Тільки жорстка заборона надалі на поїздки до західних країн. Оскільки дуже багато російських археологів зацікавлені в отриманні, насамперед, західних грантів і в роботах у західних бібліотеках. Це досить витвережуюче б діяло на них. А більше ніяких важелів впливу серйозних, мабуть, немає.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, 28 квітня Мінкультури звернулося до МЗС України з проханням направити МЗС РФ ноту протесту про масштабні археологічні роботи російських окупантів у Керчі біля траси Керч—Феодосія, а також вжити заходів щодо врегулювання ситуації на міжнародній арені для недопущення порушення законодавства України.

Міністр культури України Євген Нищук звернувся до Директора Центру всесвітньої спадщини ЮНЕСКО Мечтілда Ресслера з проханням вжити всіх можливих заходів для недопущення руйнування об'єктів археологічної спадщини України в окупованому Криму.

ФОТО: інтернет

QHA