КИЇВ (QHA) -

Експерти у сфері політики оцінили діяльність чинного президента Петра Порошенка за четвертий рік його каденції на 5 балів за 10-бальною шкалою. Це трохи вище у порівнянні з минулорічним показником, але менше, ніж у перший рік правління президента. Про це директор Фонду "Демократичні ініціативи" Ірина Бекешкіна повідомила сьогодні, 24 травня, на прес-конференції у Києві.

— У цьому році президент набрав балів трохи більше, ніж на трієчку, це 5,3 за 10-бальною шкалою. Якщо узагальнити оцінки, то експерти поставили досить високий бал за ведення зовнішньої політики — 6,5 бала, і низько оцінили те, що стосується внутрішньої політики. Приблизно на п'ять балів вони оцінили виконання функцій гаранта Конституції, врегулювання конфлікту на Донбасі і взаємодію з парламентом, — повідомила Бекешкіна.

Щодо інших пунктів, то гарант отримав менші оцінки. Найгірше експерти оцінили реалізацію кадрової політики: усього 3,2 бала. Також вони залишилися незадоволені виконанням передвиборних обіцянок, взаємодією з суспільством і проведенням реформ.

— Мені здається, що головною помилкою президента було створення партії "БПП" на старих засадах. Тут я маю на увазі не конкретні прізвища, а склад: можна було взяти більше активістів, менше бізнесменів, пов'язаних з владою. А туди увійшло надто багато людей, які хочуть бути пов'язані з владою. Туди потрапило і багато гідних людей, але вийшло так, що ці люди не в основному потоці. А на базі цих людей, до речі, можна було сформувати якісно нову партію, — поділився своєю думкою з кореспондентом QHA Олексій Гарань, науковий директор Фонду "Демократічесіке ініціативи", професор політології НаУКМА.

Фонд "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва провів експертне опитування "Четвертий рік Президента Петра Порошенка" 16 – 23 травня 2018 року. Усього було опитано 55 експертів.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко заявив, що українська влада попередніх років недооцінила проукраїнський потенціал кримських татар і припустилася помилки, не врегулювавши статус корінного народу Криму.

Раніше QHA повідомляло про те, що Порошенко і Ердоган обговорили договір про вільну торгівлю.

QHA