КИЇВ (QHA) -

У Петра Порошенка є шанси бути переобраним на другий термін, вважає більшість експертів, опитаних Фондом "Демократичні ініціативи". Про це директор Фонду Ірина Бекешкіна сказала сьогодні, 24 травня, на прес-конференції у Києві.

— Одностайності серед експертів у цьому питанні немає. Але впевнених у тому, що Порошенко переоберуть на другий термін, не виявилося жодного. У той же час впевнених, що чинного президента не переоберуть — трохи, 6 експертів. В основному, позиції розділилися між: "швидше за все не буде обраний, але шанси є" — так вважає половина фахівців, і "буде обраний, але є певні сумніви" — таких майже третину, — розповіла Бекешкіна.

Науковий директор Фонду "Демократичні ініціативи", професор політології НаУКМА Олексій Гарань вважає, що шанси Порошенка на перемогу пов'язані, у першу чергу, з відсутністю гідної альтернативи кандидата на пост президента.

— Особисто я був серед більшості, серед тих, хто сказав, що скоріше ні, але шанси є. І я дійсно так вважаю. На мою думку, Порошенку буде складно переобратися. Але є шанси, і вони пов'язані насамперед з тим, що питання в альтернативі, хто ця альтернатива йому? І ми бачимо, що до усіх кандидатів є питання і критика, — поділився він своїми думками з кореспондентом QHA.

Фонд "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва провів експертне опитування "Четвертий рік Президента Петра Порошенко" 16 – 23 травня 2018 року. Усього було опитано 55 експертів.

Нагадаємо, експерти у сфері політики оцінили діяльність чинного президента Петра Порошенка за четвертий рік його каденції на 5 балів за 10-бальною шкалою.

Раніше QHA повідомляло про те, що Порошенко і Ердоган обговорили договір про вільну торгівлю.

QHA