ВАШИНГТОН (QHA) -

Західні країни мають допомогти Україні провести законні, вільні і справедливі вибори, щоб відстояти демократичну Україну, повідомив колишній посол США в Росії Майкл Макфол.

Дипломат закликав США і західні країни фінансувати проекти, спрямовані проти дезінформації виборів.

— Західні лідери однозначно заявили, що вони підтримують не окремих кандидатів у виборах, а тільки процес. Вони мають розпочати формування нового пакету економічної, військової та політичної допомоги, який буде виділений одразу після виборів, для того, щоб підтримати нового демократично обраного президента. Період одразу після виборів стане часом втілення необхідних економічних реформ, — повідомив він.

Макфол закликав «Велику сімку», куди не входить Росія, публічно і заздалегідь заявити про намір ввести санкції та інші засоби впливу, щоб покарати Росію у разі втручання в українські вибори.

— Вільні та справедливі вибори в Україні стануть важливим етапом демократичної консолідації України. Путін цього боїться і тому демократії Заходу мають їх підтримати, — резюмував він.

Нагадаємо, раніше Майкл Макфол розповів американцям, чому українці не можуть змиритися з анексією Криму, використовуючи аналогію зі США.

Джерело: The Washington Post

QHA