КИЇВ (QHA) -

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International опублікувала лист кримськотатарського активіста Емір Усеіна-Куку фігуранта так званої справи "ялтинської групи" з російської в'язниці, де він незаконно утримується.

У листі, опублікованому на сторінці організації у соціальній мережі Facebook, Куку повідомляє, що його тримають в ув'язненні та судять за безпідставним звинуваченням у терористичній діяльності і підготовці до насильницького захоплення влади в Криму і Російській Федерації.

При цьому кримський татарин розкриває увесь абсурд цього звинувачення.

— Яким чином шість чоловік, які не володіють ні величезними фінансовими ресурсами, ні підтримкою вищого генералітету Збройних Сил РФ, можуть захопити владу в потужній ядерній державі з мільйонною армією, включаючи Космічні Сили? — запитав він.

Однак ФСБ РФ ця обставина аніскільки не бентежить, вона продовжує ліпити з нас образ терористів, фальсифікуючи «докази» уявної провини — у похмурих традиціях НКВС, демонструючи, що в нинішній Росії мало що змінилося з часів Сталіна, відзначає Куку.

За його словами, презумпція невинності в російському правосудді існує тільки на папері. А якщо кримінальною справою займається ФСБ, то шансів на виправдання практично немає.

— Взагалі, в Криму і не тільки, почувши слово «ФСБ» люди шарахаються як від чуми — страх, — зазначив він.

Кримськотатарський правозахисник зазначив, що наразі близько 50 громадян України ув'язнені з політичних мотивів в Криму і в Ростові, і 27 з них — кримські татари. Він закликав владу України докласти максимум зусиль для якнайшвидшого звільнення політв'язнів з в'язниць і таборів Криму та Росії.

— Насправді у своєму звільненні я сподіваюся тільки на допомогу Аллаха Всевишнього і тих людей, яких Він послав підтримати нас.

Я вдячний їм усім — нашим співвітчизникам і одновірцям в Криму і за його межами, українським, російським і міжнародним громадським і правозахисним організаціям, ЗМІ, Меджлісу кримськотатарського народу, державним органам України і просто громадянам, хорошим людям, які надають будь-яку підтримку нам і нашим сім'ям, написав він у листі.

Відзначимо, 11 лютого 2016 року в окупованому Криму були затримані Муслім Алієв з Алушти, житель села Краснокам'янка Енвер Бекіров, житель Ялти Вадим Сірук, а також Емір-Усеін Куку — член Контактної групи з прав людини.

8 травня в "Кримському військовому гарнізонному суді" відбулося судове засідання у справі "ялтинської групи".

QHA