РОСТОВ-НА-ДОНУ (QHA) -

У Ростові-на-Дону зник безвісти кримськотатарський правозахисник, фігурант надуманої "справи Хізб ут-Тахрір" Емір-Усеін Куку, повідомив QHA адвокат політв'язнів Сергій Локтєв.

За його словами, сьогодні, 10 липня, по прибуттю до СІЗО черговий повідомив, що Куку відвезли, однак куди і за яких обставин — не пояснив.

Локтєв відправив заяву на ім'я начальника СІЗО і сподівається побачитися з кримським татарином завтра, 11 липня, оскільки на цей день призначено судове засідання.

— СІЗО і конвойна служба маю забезпечити його явку. Я сумніваюся, що його не привезуть. Якщо не привезуть, має бути вкрай гостра причина, наприклад, стан здоров'я, — сказав Локтєв.

Локтєв не виключив, що адміністрація СІЗО вирішила вплинути на кримського татарина у зв'язку із проведенням голодуванням і не допускати до нього його захисника.

Нагадаємо, діти Куку записали відеозвернення на підтримку свого батька. Син політв'язня закликав не мовчати тих, «хто бачить цю несправедливість».

QHA повідомляло, що активісти в окупованому Криму записують відео на підтримку Емір-Усеіна Куку. Так, свої звернення записали вже член «Кримської солідарності» Алімдар Білялов і мати кримського татарина Рината Параламова Пакізе.

28 червня Емір-Усеін Куку оголосив голодування на знак протесту проти сфабрикованих справ щодо нього та інших несправедливо заарештованих політичних в'язнів.

QHA